برش های عبرت آموز:
در دشت عباس (یكی از مناطق دفاع مقدس) تعدادی از تانكهای ما خراب شده بود به همراه بنی صدر به آنجا رفتیم.یكی از افسران گفت: این تانك ها را نمی توانیم تعمیر كنیم.بنی صدر متلك وار به من گفت: "بگوئید تعهد رجائی بیاید این تانكها را تعمیر كند". زخم زبان می زد، روحش مملو و پر بود از تنفر نسبت به نیروهای اصیل انقلاب. / بنی صدر در یك شگرد تبلیغاتی سعی كرد كه محبوبیت حضرت امام را به نفع خود مصادره كند، تلویزیون بنی صدر را در حالی نشان داد كه برای دیدار حضرت امام می رود ، خبرنگار از او پرسید: "آیا برای ریاست جمهوری ثبت نام می كنید؟" وی پاسخ داد: "هنوز معلوم نیست." بنی صدر وارد بیت حضرت امام در جماران شد، پس از خروج از بیت حضرت امام همان خبرنگار پرسید: "آیا برای ثبت نام تصمیم گرفته اید؟" و بنی صدر در پاسخ گفت: "آری، قطعاً ثبت نام خواهم كرد!" / از بنی صدر پرسیدم ؛ آقای بنی صدر چه تضمینی وجود دارد كه امروز كاندیدای ریاست جمهوری هستید و اگر رای آوردید به" سلطان ابوالحسن خان اول" تبدیل نشوید؟ بنی صدر به من گفت در آنصورت امثال هادی غفاری هستند كه مردم را جمع كنند و آن وقت باید گفت سلطان ابوالحسن خان فرار كرد...


آیت الله نصرت الله بنی صدر؛ پدر ابولحسن

آیت الله بنی صدر
 

 بنی‌صدر در 17 شهریور ماه 1359 و در حالی كه كمتر از 7 ماه از انتخاب او به ریاست جمهوری می گذشت، در یكی از سخنرانی‌های عمومی خویش : «امام می‌گفت من همراه مردم هستم. من همان را می گویم كه مردم می گویند. من همان را می خواهم كه مردم می خواهند، آنها كه خود را در خط امام (ره) می دانند بدانند كه مشخصه خط امام (ره) احترام به خواست مردم است... خط اصلی امام (ره) خط وحدت است. وحدت مسلمان ها را با مرزبندی به هم نزنید و با به هم زدن وحدت، زمینه هجوم دشمنان را فراهم نیاورید.»

ابوالحسن بنی صدر در حال عیادت از مجروحین جنگی

بنی صدر

ابوالحسن بنی صدر در جمع مردم جنگزده جنوب كشور

بنی صدر

در میان رزمندگان... اولش مردم دوستش داشتند؛ اما این ملت با هیچ كس عقد اخوت نبسته است.

بنی صدر
در دشت عباس (یكی از مناطق دفاع مقدس) تعدادی از تانكهای ما خراب شده بود به همراه بنی صدر به آنجا رفتیم.یكی از افسران گفت: این تانك ها را نمی توانیم تعمیر كنیم.بنی صدر متلك وار به من گفت: "بگوئید تعهد رجائی بیاید این تانكها را تعمیر كند". زخم زبان می زد، روحش مملو و پر بود از تنفر نسبت به نیروهای اصیل انقلاب.

بنی صدر

بنی صدر

پوستر تبلیغاتی ابوالحسن بنی صدر برای انتخابات ریاست جمهوری

بنی صدر
 
بنی صدر در یك شگرد تبلیغاتی سعی كرد كه محبوبیت حضرت امام را به نفع خود مصادره كند، تلویزیون بنی صدر را در حالی نشان داد كه برای دیدار حضرت امام می رود ، خبرنگار از او پرسید: "آیا برای ریاست جمهوری ثبت نام می كنید؟" وی پاسخ داد: "هنوز معلوم نیست." بنی صدر وارد بیت حضرت امام در جماران شد، پس از خروج از بیت حضرت امام همان خبرنگار پرسید: "آیا برای ثبت نام تصمیم گرفته اید؟" و بنی صدر در پاسخ گفت: "آری، قطعاً ثبت نام خواهم كرد!"

خود را متدین جلوه می داد

بنی صدردر ظاهر مطیع رهبری بود اما ...

بنی صدر و امام خمینی(ره)

 اما سرانجام:

ابوالحسن بنی صدر در حال سخنرانی در كنگره آمریكا

اردیبهشت 1370

بنی صدر

نوشته شده در تاریخ جمعه 3 تیر 1390    | توسط: وصال    |    | نظرات()