امام جمعه موقت قم گفت: باید همه خود را از آلودگی‌ها، تخریب و غیبت دور کنیم، اگر ما اخلاق اسلامی را رعایت می‌کردیم سال گذشته با این مشکلات مواجه نمی‌شدیم.
به گزارش خبرنگار ایلنا از قم، آیت‌الله امینی در خطبه‌های نماز جمعه قم که در شبستان حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد، اظهار داشت: از تمامی عناصر انقلاب می‌خواهم که در سال جدید اختلافات و کینه‌ها را کنار گذاشته و به هم نزدیک شوند و چه خوب است که برای خوشحالی دوستان انقلاب و نگرانی دشمنان نظام به دیدار هم بروند.
وی گفت: متاسفانه در سال گذشته بداخلاقی و بی ادبی‌های زیادی در کشور داشتیم و باید در سال جدید آنها را ترک کرده و همه به صورت متحد برای رفع مشکلات کشور تلاش کنیم.
امام جمعه قم با ابراز امیدواری از این که در میان افراد جامعه نفاق نباشند، خاطرنشان کرد: فرد منافق در مقابل کسی از او تعریف و تمجید می‌کند ولی پشت سر او غیبت خواهد کرد، بنابراین همه باید از دو رویی، دو چهره بودن و دو زبان بودن خودداری کرده و با هم صادق باشیم.
وی با انتقاد از برخی توهین ها به خانواده امام خمینی(ره) تأکید کرد: باید دانست بی‌احترامی و توهین به خانواده و بیت امام راحل ، توهین به خود امام راحل محسوب می‌شود.
آیت الله امینی ادامه داد: حاج احمد آقا خمینی(ره) بسیار به امام راحل خدمت کرد و ایشان نیز بر همه ما حق دارد و این حق را باید همه به خود ایشان و خانواده‌شان ادا کنیم.

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 5 فروردین 1389    | توسط: وصال    |    | نظرات()