نخست‌وزیر دوران هشت سال دفاع مقدس با فرستادن پیامی به رئیس‌جمهور سابق كشورمان اعلام كرده است كه حجت‌الاسلام خاتمی بررسی‌های خود را نهایی كرده و در صورتی كه در انتخابات حضور نمی‌یابد، اعلام كند تا مهندس موسوی وارد میدان شود

به موازات اخبار منتشره درباره اظهارنظرهای خاتمی، مبنی بر تلاش برای آوردن میرحسین موسوی و نیز واكنش‌های موسوی در این باره، برخی خبرهای جدید درباره چگونگی حضور این دو نامزد مطرح اما پر حاشیه به گوش می‌رسد.

به گزارش خبرنگار «تابناك»، برخی منابع نزدیك به میرحسین موسوی اعلام كرده‌اند كه نخست‌وزیر دوران هشت سال دفاع مقدس با فرستادن پیامی به رئیس‌جمهور سابق كشورمان اعلام كرده است كه حجت‌الاسلام خاتمی، بررسی‌های خود را نهایی كرده و در صورتی كه در انتخابات حضور نمی‌یابد، اعلام كند تا مهندس موسوی وارد میدان شود.

این خبر كه از سوی برخی مقامات ارشد دولت اصلاحات و از نزدیكان خاتمی و میرحسین موسوی نقل و تأیید شده است، از آنجایی حایز اهمیت است كه بنا بر خبرهای منتشره از منابع آگاه، با توجه به دیدارها و رایزنی‌های این دو نامزد مطرح، حضور یكی از دو رئیس دولت سابق و اسبق در رقابت‌های انتخاباتی قطعی است. این در حالی است كه خاتمی پیشتر اعلام كرده بود، تلاش‌های خود را برای حضور میرحسین موسوی در انتخابات دهم به كار می‌بندد. بنابراین، با حضور نیافتن خاتمی در این دوره از انتخابات، آخرین نخست‌وزیر جمهوری اسلامی ایران به عنوان كاندیدای مورد وفاق بسیاری از گروه‌های اصلاح‌طلب و حتی شمار بسیاری از گروه‌های اصولگرا، وارد كارزار انتخابات ریاست‌جمهوری دهم خواهد شد.

گفتنی است، با استناد به منابع موثق خبری، سید محمد خاتمی همچنان مشغول جمع‌بندی و ارزیابی نظرات گوناگون درباره حضور و یا حضور نیافتن خود در انتخابات است و تا كنون نتیجه قطعی از سوی وی اعلام نشده است.

نوشته شده در تاریخ جمعه 24 آبان 1387    | توسط: وصال    |    | نظرات()