در همین راستا روزنامه لبنانی «البلد» نیز هفته گذشته فاش كرده بود، علت خشم اخیر شیخ یوسف القرضاوی از مذهب تشیع، شیعه ‌شدن یكی از نزدیكان اوست.

روز گذشته، شیخ «علی الکورانی»، از روحانیون سرشناس لبنانی گفت که خشم شیخ یوسف القرضاوی از شیعیان كه به‌ تازگی افزایش یافته، ناشی از شیعه ‌شدن عبدالرحمن، فرزند اوست كه به وی به عنوان مفتی اهل ‌سنت ضربه‌ای روحی وارد كرده است.

به گزارش «شیعه آنلاین»، شیخ علی الكورانی مقیم شهر مقدس قم، در گفت‌وگو با شبكه ماهواره‌ای «اهل البیت(ع)» اعلام كرد: آقای عبدالرحمن القرضاوی، پسر شیخ یوسف القرضاوی (مفتی اهل سنت) به مذهب تشیع گرویده و عصبانیت قرضاوی از شیعیان در چند مدت اخیر نیز ناشی از همین است و اینجانب از این بابت اطمینان دارم.

الكورانی در پی اعلام این خبر از شبكه جهانی اهل البیت(ع) و تماس‌های متعدد شیعیان و اهل سنت از كشورهای گوناگون با وی، در پایگاه اطلاع‌رسانی «الغدیر» و شبكه تلویزیونی «الانوار» نیز حضور یافت و در پاسخ به پرسش‌های مخاطبان این رسانه‌ها نیز بر اطمینان خود از تشیع پسر قرضاوی تأكید كرد.

در همین راستا روزنامه لبنانی «البلد» نیز هفته گذشته فاش كرده بود، علت خشم اخیر شیخ یوسف القرضاوی از مذهب تشیع، شیعه ‌شدن یكی از نزدیكان اوست.
این روزنامه به رابطه خویشاوندی وی اشاره‌ای نكرد، اما شیخ «ماهر حمود»، امام جماعت مسجد «القدس» و از علمای سرشناس اهل سنت لبنان نیز در پی انتشار این خبر، درستی آن را تأیید كرد.

گفتنی است، در پی اعلام این خبر پایگاه اطلاع‌رسانی «عبدالرحمن یوسف» از روز گذشته غیر فعال شده است.
همچنین عبدالرحمن یوسف از سرشناس‌ترین شاعران جهان عرب است و تاكنون نخواسته با نام خانوادگی «القرضاوی» شناخته شود و از انتشار نام خانوادگی و تصاویر پدرش در پایگاهش خودداری كرده است.

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 10 مهر 1387    | توسط: وصال    | طبقه بندی: عمومی،     | نظرات()