وقتی از من خواسته شد یک فیلم مستند درباره ماجرای دانشگاه کلمبیا بسازم به آنها اعتراض کردم که چرا شما یک مستندساز با خود نمی برید. خودتان می روید و بر می گردید و حتی تصاویر مناسبی از آنچه در این سفر رخ داده است هم موجود ندارید. بنابراین وقتی آنها به من پیشنهاد دادند گفتم آمادگی دارم و قرار شد عازم امریکا شوم.

طالب زاده علت اصلی ممانعت آمریکا از صدور ویزا برای خود را پخش دو فیلم مستند از وی در صدا و سیما محتمل دانسته است که ظرف هفته گذشته از تلویزیون پخش شده است. وی که قرار بود به عنوان مشاور رسانه ای همراه رئیس جمهوری عازم آمریکا شود به هدف خود برای ساخت یک فیلم مستند از این سفر اشاره کرده است.

به گزارش «فردا» طالب زاده در گفتگو با اعتماد درباره ساخت مستند «میهمان کلمبیا» به درخواست اعضای دفتر ریاست جمهوری رئیس جمهور اشاره کرده است. وی درباره کیفیت ساخت این فیم گفته است که هیچ کدام از تصاویر موجود در فیلم مستند در آرشیو نبوده است. یعنی هیچ یک از این تصاویر در آرشیوهای صدا و سیما یا آرشیوهای رسانه های غربی وجود نداشته بلکه اغلب تصاویر این کار از تصاویر افرادی که خود شخصاً در صحنه حاضر بودند و تصویربرداری کرده و آن را در سایت یوتیوب منتشر کردند، تهیه شده است.

همچنین وی بخش مصاحبه ها را مربوط به یک سال قبل از سخنرانی احمدی نژاد در کلمبیا عنوان می کند و می گوید: تصاویر موجود در اینترنت و مصاحبه های خودم با شهروندان امریکایی بن مایه اصلی این فیلم یک ساعته شده است.

این مستند ساز در بخشی از مصاحبه نیز علت دعوت وی برای همراهی رئیس جمهور را اعتراض قبلی خود عنوان کرده است.

وی می گوید: وقتی از من خواسته شد یک فیلم مستند درباره ماجرای دانشگاه کلمبیا بسازم به آنها اعتراض کردم که چرا شما یک مستندساز با خود نمی برید تا در مورد این سفر از ابتدا یک فیلم مستند بسازد. خودتان می روید و بر می گردید و حتی تصاویر مناسبی از آنچه در این سفر رخ داده است هم موجود ندارید. بنابراین وقتی آنها به من پیشنهاد دادند در این سفر همراه تیم آقای احمدی نژاد باشم، گفتم آمادگی دارم و قرار شد عازم امریکا شوم.

طالب زاده همچنین درباره ماجرای سخنرانی رئیس جمهوری در دانشگاه کلمیا مدعی شده است سالن دانشگاه در آن زمان توسط افراد ای پک پر شده بود و آنها کسانی هستند که پاسپورت اسرائیلی و ملیت اسرائیلی برایشان از پاسپورت امریکایی یا ملیت امریکایی مهم تر است و روشنفکران مستقل امریکایی به آنها اولی ها می گویند. یعنی کسانی که پاسپورت اولیه شان اسرائیلی است و از پاسپورت امریکایی برایشان مهم تر است. اغلب بلیت های سالن از پیش در اختیار این افراد قرار گرفته بود و گروه های اقلیتی که تظاهرات کردند با اتوبوس به محوطه دانشگاه منتقل شده بودند. براساس تصاویری که من در اختیار دارم 50 اتوبوس افراد را در شهر نیویورک جابه جا کرد و لابی های ای پک با این اتوبوس ها که سرویس مدارس بودند نیروهای خود را جهت تظاهرات علیه احمدی نژاد به محوطه منتقل کردند. خب ایستادن در این محیط و سخن گفتن جرات و ابتکار عمل می خواهد

کارگردان حامی رئیس جمهور معتقد است رسانه ملی در مقابل توهین های رئیس دانشگاه کلمبیا به احمدی نزاد می بایست در پخش اول همه رفتارها را با زیرنویس و با لحن گویندگان منعکس کند و در مرحله دوم هم بفهمیم چه کسانی اعتراض می کنند. آیا همه این تظاهرکنندگان امریکایی هستند؟ از کدام ایالت اینجا جمع شده اند؟

وی اضافه کرده است وقتی ما در جریان سال گذشته این افراد را از روی اینترنت شناسایی کردیم مشاهده شد که همه آنها از اعضای لابی اسرائیل بودند؛ مثلاً یکی از آنها گفت عضو لاین پک است. خب لاین پک زیرمجموعه ای پک و بخشی از لابی اسرائیل در دانشگاه کلمبیا محسوب می شود، یا اینکه فرد دیگری گفت عضو لابی اسرائیلی است و از سیاتل به اینجا آمده و فارغ التحصیل همین دانشگاه است یا اینکه فلان خاخام یا وزیر امور خارجه اسرائیل که شخصاً مقابل یوان ایستاده بود در آنجا فعالیت داشتند و حتی سرودی به زبان کلیمی علیه احمدی نژاد خواندند.

نوشته شده در تاریخ شنبه 6 مهر 1387    | توسط: وصال    | طبقه بندی: عمومی،     | نظرات()