قالیباف، ادامه داد : چطور می شود وقتی اشکالی پیش می آید در سطح ملی و در چند شبکه آن را پخش می کنند ، ولی اقدامی مثل نورپردازی برج میلاد ، برج آزادی یا افتتاح پارک بانوان که می تواند برای دیگر شهرها نیز الگو باشد، از رسانه ملی پخش نمی شود .

مهر: شهردار تهران در مورد مخالفت شهرداری با برگزاری نمایشگاههای موقت پاییزه وزارت بازرگانی در ماه رمضان گفت: بدلیل عدم رعایت مسائل ترافیکی،امنیتی و بهداشتی با چادر زدن و عرضه مواد غذایی در یک یا چند نقطه از شهر توسط وزارت بازرگانی مخالف هستیم.

شهردار تهران ظهر امروز در حاشیه افتتاح بوستان پردیس بانوان در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب ، افزود: شهرداری تهران فروشگاه های شهروند و 122 بازار روز در محلات شهر دارد ، همه آن ها را در اختیار وزارت بازرگانی قرار می دهیم و آن ها می توانند در آن مرغ ، گوشت ، تخم مرغ و غیره توزیع کند و ما نیز به خاطر رفاه شهروندان از آن استقبال می کنیم .

وی خاطر نشان کرد : این که وزارت بازرگانی در چند نقطه شهر چادر بزند در شان مردم نیست و مخالفت کرامات انسانی است ، کدام عقل سلیم اجازه می دهد ماشین های یخچال دار سر چارراه ها گذاشته و مرغ بفروشند ، واقعا این کار نه منطقی است ، نه شان مردم در آن رعایت می شود به علاوه موجب ترافیک نیز می شود .

قالیباف افزود : ما با ماشینی که در خیابان می ایستد و هندوانه می فروشد ، برخورد می کنیم ، چه طور وزارت بازرگانی از ما توقع دارد که سر چهار راه ها یخچال بگذارد و مرغ بفروشد .

وی در ادامه گفت : 122 میدان تره بار و فروشگاه شهروند را برا ی عرضه محصولات در اختیار وزارت بازرگانی قرار می دهیم ، اما با عرضه آن در خیابان ها مخالفیم .

شهردار تهران با اشاره به ویژگی های بوستان پردیس بانوان ، گفت : قبلا قول داده بودیم که شهر تهران را به چهار منطقه تقسیم می کنیم . امروز در حوزه جنوب این افتتاح انجام شد و در آینده نه چندان دور در محدوده غرب نیز دو مجموعه افتاح خواهد شد.

وی افزود : این مجموعه 27 هکتار است و یک سالن سرپوشیده ورزشی با امکانان مختلف دارد . همچنین مجهز به کتابخانه ، مهدکودک ، پیست دوچرخه سواری و از همه مهمتر زمین چمن فوتبال استاندارد است .

قالیباف ادامه داد: با توجه به اینکه خانم ها در زمینه فوتبال افتخارات خوبی داشتند، اما زمین فوتبال استاندارد و مناسب ویژه بانوان نداشتیم که این زمین آماده افتتاح و از امروز می تواند در اختیار تیم های مختلف قرار گیرد.

شهردار پایتخت گفت: این مجموعه در کنار پارک آبی آزادگان قراگرفته که خانواده ها می توانند از این پارک استفاده کنند و همانطور که آقایان از فضای پارک ها به راحتی استفاده می کنند، این فضا به طور ویژه برای بانوان در نظر گرفته شده است.

وی به راه اندازی دیگر پارک های بانوان اشاره کرد و افزود : در تهران احداث 5 پارک ویژه بانوان را در برنامه داریم . دو پارک مکان یابی شده ، ردیف اعتبارشان مشخص شده و عملیات احداثشان آغاز شده است و در زمان بندی مناسب در مناطق 18 و 22 افتتاح می شوند.

قالیباف گفت : ما با دیوارکشی و تفکیک جنسی به این معنا یی که شایع شده مخالفیم . در همه برنامه های شهرداری در حوزه مسایل فرهنگی و اجتماعی و ورزشی ، توجه ما خانواده محور است و این فرصت را فراهم کردیم که خانواده با هم از این محیط ها استفاده کنند.

وی ادامه داد : در این محدوده بیش از 100 هکتار پارک داریم که همه خانواده ها از آن استفاده می کنند و این فضای 27 هکتاری برای خانم ها فراهم است که بطور خاص از آن استفاده کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه به دلیل کامل نشدن فضای سبز این پارک ، در بعضی نقاط از بیرون به داخل مشرف است ، گفت: زمین فوتبال، سالن ها و بخشی از باغ ژاپنی سرپوشیده و غیر مشرف است و بانوان می توانند بدون حجاب ورزش کنند. اما برای استفاده ازپیست دوچرخه سواری حتما باید از حجاب را رعایت کنند.تا جایی که برایمان امکان داشته باشد به جهت فیزیکی دید اینجا را محدود کردیم اما به طور کامل دیدش محدود نیست.

وی در ادامه ضمن تشکر از مجموعه رسانه های مکتوب در انعکاس اقدامات شهرداری و داشتن نگاه منصفانه به اشکالات پیش آمده به رسانه های دیداری و شنیداری اشاره کرد و گفت : رادیو نیز در این زمینه فعال است ، به خصوص صدای شهر و دیگر شبکه های رادیویی به اقدامات شهرداری می پردازند ، خطاب من بیشتر سیماست و امیدوارم سیما به همین صحبت های من رفتار سیاسی و حرفه ای نشان ندهد و همه بخش های صحبت را پخش کند ، هرچند می گویند با رسانه جر وبحث و شوخی نکنید .

وی، افزود: بعضی اخبار ملی و فراملی است، مایه افتخار است ، هم برای مردم ایران و هم برای دنیا ، وقتی موضوعی مربوط به شهر تهران است ، حتی اگر فقط شبکه 5 در گوشه ای از اخبار ساعت 18 هم آن را اعلام کند کافی است .

قالیباف، ادامه داد: چطور می شود وقتی اشکالی پیش می آید در سطح ملی و در چند شبکه آن را پخش می کنند ، ولی اقدامی مثل نورپردازی برج میلاد ، برج آزادی یا افتتاح پارک بانوان که می تواند برای دیگر شهرها نیز الگو باشد، از رسانه ملی پخش نمی شود .

شهردار پایتخت با بیان این که این مسائل را به ریاست سازمان صدا و سیما هم اعلام کرده و وی نیز بعضی از آن ها را پذیرفته است ، افزود : امیدوارم رسانه ملی با شهرداری منصفانه تر و مهربان تر رفتار کند ، اگر با قالیباف مشکل دارند موجب نشود حق مردم شهر تهران ، زحمات شهرداری و زحمات شورای شهر تضییع شود .

وی در ادامه با اشاره به این که قوانین این پارک مانند پارک های دیگر است ، گفت : نیروی انتظامی و پلیس خواهران ، مسئولیت برقراری امنیت داخل پارک را بر عهده دارد .

قالیباف در ادامه در مورد استفاده از تلفن همراه دوربین دار در این پارک ها گفت : باید سطح فرهنگ در خانواده ها بالا برود و همه بپذیرند در این گونه محیط ها ، تصویر برداری نکنند ، چراکه اگر کسی با نگاه سو استفاده این کار را انجام دهد ، مشکلاتی پیش می آید و باید دست به دست هم دهیم تا چنین مسائلی ایجاد نشود .

شهردار تهران در پاسخ به سوال خبرنگاری در مورد حساب های مالی شهردار ی تهران اظهار کرد : در بخش حساب های مالی و شرکت ها ، شورای شهر و آقای چمران حتما موافقند که در هیچ مقطعی در 50 سال گذشته ، این شفافیت وجود نداشته و در دوسال قبل حتی شورا به شرکت ها اشراف نداشت ، اما امروز به گونه ای است که اگر مردم به بخش مالی و اداری بروند ، آخرین وضعیت مالی شهرداری کاملا روشن است و فکر می کنم در این زمینه گله ای نباشد .

وی افزود : اما این که همه مصوبات شورای شهر در تهران به طور کامل اجرا می شود ، این گونه نیست و شورای شهر هم چنین توقعی ندارد ، چراکه هر هفته طرح های زیادی در شورا مطرح و حجم کار زیادی وجود دارد و ما تلاش می کنیم به اندازه توانمان با اولویت بندی ، کارها را انجام دهیم که فکر می کنم در شهر نیز ملموس باشد .

قالیباف در پاسخ به سوال خبرنگاری در مورد فروش بلیط در مقطعی از زمان به بازدید کنندگان آبنمای موزیکال بوستان آزادگان گفت : سال گذشته که این آبنما را افتتاح کردیم ، هنوز از پیمانکار به طور کامل تحویل نگرفته بودیم و مشکلاتی وجود داشت که مدتی آن را تعطیل کردیم که با رفع نقایص آن مجددا راه اندازی شد وهرشب در تابستان کار می کند .

وی افزود : قبلا به دلیل سرمایه گذاری بخش خصوصی ، قرار بود تا فروش بلیط انجام شود ، اما واقعا برای مردم جنوب شهر این امکان وجود نداشت که در هر مرتبه پولی پرداخت کنند ، به همین دلیل در قرار داد بخش خصوصی این هزینه را پرداخت کردیم و هم اکنون نه در بوستان ملت و نه در پوستان آزادگان مبلغی دریافت نمی شود.

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 30 مرداد 1387    | توسط: وصال    | طبقه بندی: عمومی،     | نظرات()