تیم های ایران از 19 مردادماه جدال خود را به مدت 16 روز در 14 رشته ورزشی المپیك آغاز خواهند كرد .
به گزارش خبرگزاری فارس ایران در این دوره از رقابت ها با 55 ورزشكار راهی المپیك می شود كه بسكتبال با 12 عضو بیشترین نفرات را دارد و پینگ پنگ و بدمینتون هر كدام با یك نماینده كوچك ترین تیم ها را تشكیل می دهند.
برنامه كامل پیكارهای ایران در المپیك پكن به شرح زیر است : (زمان ها به وقت ایران است )

جدال 386 جودوكار در دانشگاه فنی پكن
تیم جودو ایران با شش نماینده در بیست و نهمین دوره المپیك پكن شركت خواهد كرد كه این میزان نسبت به دور قبل یك سهمیه كمتر است .
در این دوره از رقابت های المپیك 386 جودوكار در قالب 217 مرد و 147 زن در هفت وزن به رقابت خواهند پرداخت و 22 تن نیز از سوی فدراسیون جهانی به شكل آزاد در این میدان شركت خواهند كرد.
مسعود حاجی آخوندزاده در وزن 60 ـ كیلوگرم آرش میراسماعیلی در وزن 66 ـ كیلوگرم علی معلومات در وزن 73 ـ كیلوگرم حامد ملك محمدی در وزن 81 ـ كیلوگرم حسین قمی در وزن 90 ـ كیلوگرم و محمدرضا رودكی در وزن 100 + كیلوگرم نفرات ایران را در این دوره از مسابقات تشكیل می دهند كه سید عبدالجلیل رضوی رئیس فدراسیون به عنوان سرپرست علیرضا امینی به عنوان مدیر فنی و محمدرضا حاج یوسف زاده به عنوان سرمربی در دهكده المپیك در كنار آنها مستقر خواهند بود . ایران در وزن 100 ـ كیلوگرم نماینده ندارد.
برنامه جودوكاران ایران :
شنبه 19 مردادماه .
وزن 60 ـ كیلوگرم ساعت 30 : 8 رده بندی و فینال ساعت 30 : .14
یكشنبه 20 مردادماه .
وزن 66 ـ كیلوگرم ساعت 30 : 8 رده بندی و فینال ساعت 30 : .14
دوشنبه 21 مردادماه .
وزن 73 ـ كیلوگرم ساعت 30 : 8 رده بندی و فینال ساعت 30 : .14
سه شنبه 22 مردادماه .
وزن 81 ـ كیلوگرم ساعت 30 : 8 رده بندی و فینال ساعت 30 : .14
چهارشنبه 23 مردادماه .
وزن 90 ـ كیلوگرم ساعت 30 : 8 رده بندی و فینال ساعت 30 : .14
جمعه 25 مردادماه .
محمدرضا رودكی ساعت 30 : 8 رده بندی و فینال ساعت 30 : .14
جدال 344 كشتی گیر در سالن چند منظوره دانشكده كشاورزی
مسابقات كشتی بیست و نهمین دوره بازی های المپیك با حضور 344 كشتی گیر زن و مرد در دو بخش فرنگی و آزاد برگزار خواهد شد كه سهم ایران 12 ورزشكار است .
عباس دباغی (55 كیلو) سیدمراد محمدی (60 كیلو) مهدی تقوی (66 كیلو) میثم مصطفی جوكار (74 كیلو) رضا یزدانی (84 كیلو) سعید ابراهیمی (96 كیلو) و فردین معصومی (120 كیلو) اعضای كشتی آزاد و حمید سوریان (55 كیلو) علی محمدی (66 ) سامان طهماسبی (84 ) قاسم رضایی (96 ) و مسعود هاشم زاده (120 ) نفرات تیم كشتی فرنگی ایران را تشكیل می دهند .
تیم كشتی فرنگی را محمدرضا یزدانی خرم رئیس فدراسیون و دلیریان (سرپرست ) سیم خواه (سرمربی ) و رسول شیران (مربی ) و كشتی آزاد را صنعت كاران به عنوان سرپرست معزی پور سرمربی فرح وشی و دنگسركی به عنوان مربی در دهكده المپیك همراهی می كنند.
برنامه دیدارهای ایران .
كشتی فرنگی :
سه شنبه 22 مردادماه .
دور مقدماتی وزن 55 كیلوگرم ـ حمید سوریان ساعت 6 رده بندی و فینال ساعت 30 : .12
چهارشنبه 23 مردادماه .
دور مقدماتی وزن 66 كیلوگرم ـ علی محمدی ساعت 6 رده بندی و فینال ساعت 30 : .12
پنجشنبه 24 مردادماه .
دور مقدماتی رقابت های 84 كیلوگرم ـ سامان طهماسبی وزن 96 ـ قاسم رضایی و وزن 120 كیلوگرم ـ مسعود هاشم زاده ساعت 6 رده بندی و فینال ساعت 30 : .12
كشتی آزاد. :
سه شنبه 29 مردادماه .
دور مقدماتی اوزان 55 كیلوگرم ـ عباس دباغی و 60 كیلوگرم ـ مراد محمدی ساعت 6 رده بندی و فینال 30 : .12
چهارشنبه 30 مردادماه .
دور مقدماتی اوزان 66 كیلوگرم ـ مهدی تقوی و وزن 74 كیلوگرم ـ میثم مصطفی جوكار ساعت 6 رده بندی و فینال ساعت 30 : .12
پنجشنبه 31 مردادماه .
دور مقدماتی اوزان 84 كیلوگرم ـ رضا یزدانی وزن 96 كیلوگرم ـ سعید ابراهیمی و وزن 120 كیلوگرم فردین معصومی ساعت 6 رده بندی و فینال ساعت 30 : .12
جدال 286 بوكسور در ورزشگاه كارگران پكن
مسابقات بوكس بیست و نهمین دوره بازی های المپیك 2008 پكن با حضور 286 نماینده كشورهای مختلف صورت خواهد گرفت كه ایران نیز سه بوكسور در این عرصه خواهد داشت .
این رقابت ها در یازده وزن انجام می شود كه مرتضی سپهوند از ایران در وزن 64 كیلوگرم علی مظاهری در وزن 91 كیلوگرم و مهدی قربانی در وزن 81 كیلوگرم اعضای تیم ایران را تشكیل می دهند . مقصودی به عنوان سرپرست و غلامرضا كریمی به عنوان مربی در دهكده المپیك همراه این نفرات هستند.
برنامه بازی های ایران :
شنبه 19 مردادماه .
دور اول مرحله مقدماتی مهدی قربانی در وزن 81 كیلوگرم ساعت 30 : .11
یكشنبه 20 مردادماه .
دور اول مرحله مقدماتی مرتضی سپهوند در وزن 64 كیلوگرم ساعت .10
چهارشنبه 23 مردادماه .
دور اول مرحله مقدماتی علی مظاهری وزن 91 كیلوگرم ساعت 30 : .11
پنجشنبه 24 مردادماه .
دور دوم مرحله مقدماتی مهدی قربانی وزن 81 كیلوگرم ساعت .11
دور دوم مرحله مقدماتی مرتضی سپهوند وزن 64 كیلوگرم ساعت 30 : .15
یكشنبه 27 مردادماه .
مرحله یك چهارم نهایی اوزان 64 كیلوگرم ـ سپهوند ساعت 30 : 15 و 91 كیلوگرم ـ علی مظاهری ساعت 30 : .17
سه شنبه 29 مردادماه .
یك چهارم نهایی وزن 81 كیلوگرم ـ مهدری قربانی ساعت 30 : .17
جمعه اول شهریورماه .
مرحله نیمه نهایی وزن 64 كیلوگرم ـ سپهوند ساعت 11 و 91 كیلوگرم ـ علی مظاهری ساعت .12
مرحله نیمه نهایی وزن 81 كیلوگرم ـ مهدی قربانی ساعت 30 : .17
شنبه دوم شهریورماه .
مرحله نهایی وزن 64 كیلوگرم ـ سپهوند ساعت 17 و 91 كیلوگرم ـ علی مظاهری ساعت 50 : .17
یكشنبه سوم شهریورماه .
مرحله نهایی 81 كیلوگرم ـمهدی قربانی ساعت 20 : .12
جدال 260 وزنه بردار در سالن بی هانگ
مسابقات وزنه برداری المپیك با حضور 260 نماینده از كشورهای مختلف برگزار می شود كه ایران نیز سه سهمیه خواهد داشت .
این رقابت ها در سالن بی هانگ پكن برگزار می شود كه در آن 170 وزنه بردار مرد و 90 زن با یكدیگر به رقابت خواهند پرداخت . مردان در اوزان 56 62 69 77 85 94 105 و 105 + كیلوگرم و زنان در اوزان 48 53 58 63 69 75 و 75 + تخته می روند.
تیم ایران به همراه تیم های تایلند فرانسه گرجستان ژاپن ایتالیا و تایوان با سه ورزشكار در المپیك وزنه خواهد زد. رشید شریفی (105 + كیلوگرم ) اصغر ابراهیمی (94 كیلوگرم ) و محسن بیرانوند (105 كیلوگرم ) به همراه مسعود قاسمی به عنوان سرپرست بهمن زارع مجد به عنوان سرمربی و ریف رفتوف به عنوان ماساژور در دهكده المپیك استقرار خواهند داشت .
برنامه مسابقات ایران :
یكشنبه 27 مردادماه .
رقابت های دسته 94 كیلوگرم ـ اصغر ابراهیمی ساعت 30 : .15
دوشنبه 28 مردادماه .
رقابت های دسته 105 كیلوگرم ـ محسن بیرانوند ساعت 30 : .15
سه شنبه 29 مردادماه .
رقابت های دسته 105 + كیلوگرم ـ رشید شریفی ساعت 15 : .30
جدال 145 دوچرخه سوار در بخش جاده
رقابت های دوچرخه سواری بیست و نهمین دوره بازی های المپیك با حضور 145 نماینده در بخش جاده پیگیری خواهد شد.
مسابقات جاده در 2 بخش استقامت و تایم تریل در ورزشگاه لائوشام ولودرام برگزار می شود كه ایران با تركیب قادر میزبانی حسین عسگری و مهدی سهرابی در این رقابت ها شركت خواهد داشت . خالقی دبیر فدراسیون به عنوان سرپرست حسن آرین فرد و مجید ناصری به عنوان مربی كنار دوچرخه سواران در دهكده المپیك مستقر خواهند شد.
برنامه دیدارهای ایران :
شنبه 19 مردادماه .
قادر میزبانی حسین عسگری و مهدی سهرابی در بخش استقاعت ساعت 30 : .7
دور نهایی ساعت 45 : .13
چهارشنبه 23 مردادماه .
مسابقات تایم تریل انفرادی (یكی از سه عضو تیم ایران شركت خواهند داشت ) ساعت .10
دور نهایی ساعت 45 : .13
جدال 128 كماندار در سالن سبز پكن
قرار گرفتن 2 كماندار ایرانی در جمع 128 نماینده كشورهای مختلف در المپیك پكن از رویدادهای دور از انتظار و غیرقابل باور بود .
حجت اله واعظی در مسابقات جهانی 2007 آلمان و نجمه آبتین در رقابت های جهانی فرانسه به این مهم دست یافتند . حسین نصیرنژاد به عنوان سرپرست و مربی 2 نماینده ایران را در دهكده المپیك همراهی می كند .
برنامه دیدارهای ایران :
شنبه 19 مردادماه .
راند نخست مرحله مقدماتی ریكرو زنان ـ نجمه آبتین ساعت 30 : .8
راند نخست مرحله مقدماتی ریكرو مردان ـ حجت اله واعظی ساعت 30 : .11
سه شنبه 22 مردادماه .
جدال 64 كماندار زن برای راهیابی به جمع 32 نفر برتر ـ نجمع آبتین ساعت 30 : .6
جدال 32 نفر برای راهیابی به مرحله یك هشتم نهایی ساعت .7
چهارشنبه 23 مردادماه .
جدال 64 كماندار مرد برای راهیابی به جمع 32 نفر برتر ـ حجت اله واعظی ساعت 30 : .6
جدال 32 نفر برای راهیابی به مرحله یك هشتم ساعت .7
پنجشنبه 24 مردادماه .
مرحله یك هشتم نهایی زنان ـ نجمه آبتین ساعت .7
مرحله یك چهارم نهایی ساعت 30 : .12
مرحله نیمه نهایی ساعت 32 : .13
جدال برای كسب مدال ساعت .14
جمعه 25 مردادماه .
مرحله یك هشتم نهایی مردان ـ حجت اله واعظی ساعت .7
مرحله یك چهارم نهایی ساعت 30 : .12
مرحله نیمه نهایی ساعت 32 : .13
جدال برای كسب مدال ساعت .14
جدال 171 بدمینتون باز در دانشكده تكنولوژی
ایران با یك نماینده در مسابقات بدمینتون بیست و نهمین دوره المپیك حضور می یابد.
در این رقابت ها 86 ورزشكار زن و 86 نماینده مرد به رقابت خواهند پرداخت . با حذف نام بازیكن افریقایی كه از سوی فدراسیون جهانی به اشتباه نامش در جمع المپیكی ها قرار داده شده بود كاوه محرابی كه رزرو دوم لیست فدراسیون جهانی بود موفق به كسب سهمیه ورودی شد . محرابی كه در 28 رویداد بین المللی خود بدون مربی شركت كرده بود در المپیك پكن نیز مربی همراه نخواهد داشت .
برنامه بازی های ایران :
شنبه 19 مردادماه .
دور نخست مسابقات انفرادی بدمینتون ـ كاوه محرابی ساعت 30 : .5
یكشنبه 20 مردادماه .
دور دوم مسابقات انفرادی بدمینتون ـ ساعت 30 : .6
دوشنبه 21 مردادماه .
رقابت میان 32 شركت كننده (در صورت صعود) ساعت 30 : .6
سه شنبه 22 مردادماه .
رقابت میان 16 شركت كننده (در صورت صعود) ساعت 30 : .6
پنجشنبه 24 مردادماه .
رقابت های یك چهارم نهایی انفرادی ساعت .15
جمعه 25 مردادماه .
مرحله نیمه نهایی رقابت های انفرادی ساعت .15
شنبه 26 مردادماه .
مرحله رده بندی (جدال برای كسب برنز) رقابت های انفرادی ساعت .15
یكشنبه 27 مردادماه .
مرحله نهایی (جدال برای كسب طلا) رقابت های انفرادی ساعت .15
جدال 548 قایقران در دریاچه شونی
صعود قایقرانان ایران به المپیك 2008 پكن از افتخاراتی بود كه برای نخستین بار در رشته تازه وارد روئینگ صورت گرفت .
در این دوره 550 قایقران در بخش های یك نفره دونفره چهار نفره و هشت نفره یك و 2 پارویی با یكدیگر به رقابت خواهند پرداخت كه 350 تن از آنها را مردان و 194 تن دیگر را بانوان تشكیل می دهند . هما حسینی و محسن شادی نمایندگان ایران در این رویداد بزرگ توانستند مجوز حضور در المپیك را در آسیایی چین بدست آوردند. این دو در بخش یك نفره دو پارویی به رقابت خواهند پرداخت . عمران پورعسگر به عنوان سرپرست و نیكولا جوگانیك به عنوان مربی همراه این دو ورزشكار در دهكده المپیك مستقر خواهند شد.
برنامه قایقرانان ایران :
شنبه 19 مردادماه .
مرحله مقدماتی رقابت های تك نفره زنان ـ هما حسینی ساعت 20 : 10 و مردان ـ محسن شادی ساعت 20 : .11
دوشنبه 21 مردادماه .
رقابت در گروه بازنده های زنان ساعت 12 و مردان ساعت 30 : .12
سه شنبه 22 مردادماه .
رقابت های مرحله یك چهارم نهایی گروه بازنده ها زنان و مردان ساعت 30 : .13
چهارشنبه 23 مردادماه .
. A B و ساعت 20 : 12 C D و مردان ساعت 20 : 11 A B و ساعت 12 c D مرحله نیمه نهایی تك نفره زنان ساعت 20 : 11
پنجشنبه 24 مردادماه .
مرحله نهایی رقابت های گروهی زنان ساعت 40 : 10 و مردان ساعت 50 : .10
شنبه 26 مردادماه .
مرحله نهایی تك نفره زنان ساعت 30 : 10 و مردان ساعت 20 : .14
جدال 128 تكواندوكار در دانشگاه فنی پكن
مسابقات تكواندو بیست و نهمین دوره المپیك با حضور 128 تكواندوكار برگزار می شود كه برای اولین بار ایران یك نماینده زن را در این میدان بزرگ خواهد داشت .
رضا نادریان در وزن 58 ـ كیلوگرم و هادی ساعی در 80 ـ كیلوگرم مردان و سارا خوش جمال فكری در 49 ـ كیلوگرم زنان نمایندگان ایران هستند كه در مسابقات آسیایی ویتنام سهمیه را كسب كردند.غلامحسن ذوالقدر مدیر فنی رضا مهماندوست و مریم آذرمهر به عنوان مربی این نفرات را در دهكده همراهی می كنند.
برنامه بازی های ایران :
چهارشنبه 30 مرداد ماه .
خوش جمال فكری و رضا نادریان در وزن اول ساعت 30 : 5 رده بندی و فینال ساعت 30 : .11
جمعه اول شهریور ماه .
هادی ساعی در وزن سوم ساعت 30 : 5 رده بندی و فینال ساعت 30 : .11
جدال 24 تیم بسكتبال در سالن ووكوزونگ
مسابقات بسكتبال بیست و نهمین دوره المپیك با حضور 288 بسكتبالیست از 24 تیم مردان و زنان برگزار می شود كه ایران بعد از شصت سال توانست جواز حضور را به دست آورد. گروه بندی بخش مردان به شرح زیر است .
آرژانتین روسیه استرالیا لیتوانی كرواسی و ایران : . A گروه
امریكا یونان آلمان اسپانیا آنگولا و چین : . B گروه
محمد صمد نیكخواه بهرامی مهدی كامرانی حامد سهراب نژاد حامد حدادی حامد آفاق اسلامیه ـ علی دورقی ـ موسی نبی پور اوشین ساهاكیان ـ ایمان زندی مشهدی جواد داوری ـ سعید داورپناه ـ امیر امینی اعضای تیم ایران هستند كه نوربخش سرپرست محمدرضا مشحون مدیر ترومن سرمربی مهران حاتمی مربی و سرجان پت كوویچ بدنساز همراه آنها در دهكده المپیك خواهند بود.
برنامه مسابقات ایران :
یكشنبه 20 مردادماه .
ایران ـ روسیه ساعت 30 : .5
سه شنبه 22 مردادماه .
ایران ـ لیتوانی ساعت 30 : .5
پنجشنبه 24 مردادماه .
ایران ـ استرالیا ساعت 45 : .7
شنبه 26 مردادماه .
ایران ـ آرژانتین ساعت 13 : .15
دوشنبه 28 مردادماه .
ایران ـ كرواسی ساعت 30 : .5
چهارشنبه 30 مردادماه .
مرحله یك چهارم نهایی ساعت .11
جمعه اول شهریورماه .
مرحله نیمه نهایی ساعت 30 : .16
شنبه دوم شهریورماه .
مرحله نهایی ساعت 30 : .8
جدال 172 پینگ پنگ باز در دانشگاه پكن
افشین نوروزی در مسابقات انتخابی آسیای میانه توانست جواز حضور در بیست و نهمین دوره المپیك را بدست آورد تا جزو 172 پینگ پنگ باز حاضر در چین باشد.
وی كه تنها نماینده ایران خواهد بود از سوی مهرداد قارداشی به عنوان سرپرست و مربی همراهی می شود.
برنامه مسابقات ایران :
سه شنبه 29 مردادماه .
دور نخست مرحله مقدماتی ـ افشین نوروزی ساعت 30 : .6
چهارشنبه 30 مردادماه .
دور دوم مرحله مقدماتی ساعت 30 : .6
پنجشنبه 31 مرداد .
دور سوم و چهارم مرحله مقدماتی ساعت 30 : .6
جمعه اول شهریور.
مرحله انتخابی رقابت های انفرادی مردان ساعت .10
شنبه دوم شهریور.
مرحله نیمه هایی ساعت 30 : .6
مرحله رده بندی ساعت 16 و نهایی ساعت .17
هفت سهمیه دوومیدانی ركوردی تازه برای ایران
ایران برای نخستین بار توانست هفت سهمیه دوومیدانی را برای حضور در بازی های المپیك پكن از آن خود كند كه این نیز از شگفتی های سال های اخیر ورزش ایران بود.
احسان حدادی و عباس صمیمی در پرتاب دیسك (در مرحله نخست لیگ پارسال ركورد ورودی را بدست آوردند) سجادی مرادی در 1500 متر(در مسابقات جایزه بزرگ هندوستان مجوز گرفت ) و 800 متر( در لیگ ایران ركورد ورودی را بدست آورد) احسان مهاجر شجادی در 800 متر (در مسابقات دانشجویان جهان در تركیه به این مهم دست یافت ) هادی سپهرزاد(در المپیاد ایرانیان سهمیه را بدست آورد) و امین نیك فر در پرتاب وزنه (در مسابقات داخلی امریكا ركورد زد) به رقابت با حریفان خواهند پرداخت .مصطفی كریمی به عنوان سرپرست ایلی علی جانی به عنوان مربی كیم بوخونسوف مربی احسان حدادی به همراه تیم ایران در دهكده المپیك مستقر خواهند بود.
رقابت های دوومیدانی المپیك با حضور نزدیك به دو هزار دونده در 24 ماده در ورزشگاه ملی برگزار خواهد شد .
برنامه دیدارهای ایران :
جمعه 25 مردادماه .
مرحله مقدماتی پرتاب وزنه ـ نیك فر ساعت 35 : .6
مرحله نهایی پرتاب وزنه ساعت 30 : .17
راند اول دو 1500 متر ـ سجاد مرادی ساعت 40 : .15
شنبه 26 مردادماه .
مرحله مقدماتی پرتاب دیسك ـ احسان حدادی و عباس صمیمی ساعت 10 : .7
یكشنبه 27 مردادماه .
مرحله نیمه نهایی دوی 1500 متر ـ سجاد مرادی ساعت 30 : .18
سه شنبه 29 مردادماه .
مرحله نهایی پرتاب دیسك ـ احسان حدادی و عباس صمیمی ساعت 30 : .17
مرحله نهایی دو 1500 متر ـ سجاد مرادی ساعت 20 : .19
چهارشنبه 30 مردادماه .
مرحله مقدماتی دو 800 متر ـاحسان مهاجر شجاعی و سجاد مرادی ساعت 30 : .15
پنجشنبه 31 مردادماه .
مرحله نیمه نهایی دو 800 متر ـاحسان مهاجر شجاعی و سجاد مرادی ساعت 20 : .16
رقابت های دهگانه ـ هادی سپهرزاد ساعت 10 : .6
جمعه اول شهریورماه .
رقابت های دهگانه ـ هادی سپهرزاد ساعت 30 : .5
شنبه 2 شهریورماه .
مرحله نهایی دو 800 متر ـ احسان مهاجر شجاعی و سجاد مرادی ساعت .16
علیرضایی اولین المپیكی بدون وایلد كارت
مسابقات شنا بازی های المپیك 2008 پكن در 16 ماده (13 ماده انفرادی و 3 ماده تیمی ) در مركز شنای ملی پكن برگزار می شود كه مواد50 متر قورباغه 50 متر كرال پشت 50 متر پروانه و 800 متر آزاد مردان جز مواد المپیك نیستند .
محمد علیرضایی در جریان مسابقات آزاد كرواسی (آخرین ورودی المپیك ) و در مرحله مقدماتی كه در شهر دوبرونیك برگزار شد توانست در ماده 100 متر قورباغه با ثبت زمان 3 03 1 دقیقه ضمن كسب ركورد ورودی المپیك ( 72 03 1 دقیقه ) 89 صدم ثانیه ركورد ملی این ماده كه در اختیار خودش بود را بهبود بخشد.
او به همراه بهزاد مهدی خبازیان به عنوان سرپرست و مربی در بازی های پكن شركت خواهد كرد.
این برای اولین بار است كه شنای ایران خود موفق به كسب سهمیه المپیك می شود.
برنامه دیدارهای ایران :
شنبه 19 مردادماه .
دور مقدماتی شنای 100 متر قورباغه ـ محمد علیرضایی ساعت 15 : .17
یكشنبه 20 مردادماه .
مرحله نیمه نهایی شنای 100 متر قورباغه ساعت 28 : .7
دوشنبه 30 مردادماه .
دور نهایی شنای 100 متر قورباغه ساعت .7
جدال 125 ووشوكار در كنار دیگر بازی های المپیك
میزبانی چینی ها موجب شد تا ووشو نیز به جمع رشته المپیكی افزوده شود; البته مدال های این بخش در كارنامه المپیك پكن ثبت نخواهد شد و تنها تورنمنتی در كنار 28 رشته دیگر است كه در سالن مركزی المپیك پكن برگزار می شود .
در این رقابت ها كه از 31 مردادماه تا سوم شهریورماه صورت گیرد 125 ووشوكار مقابل یكدیگر به مبارزه خواهند پرداخت .
حسین اوجاقی در وزن 85 ـ كیلوگرم با كسب مدال نقره زهرا كریمی در 60 ـ كیلوگرم با بدست آوردن عنوان نایب قهرمانی و فرزانه دهقان در وزن 52 ـ كیلوگرم با كسب مدال برنز مسابقات جهانی 2007 چین مجوز حضور در المپیك را بدست آوردند .
فرشاد عربی امتیاز لازم را در دو فرم نن گون و نان چوان به خود اختصاص داد. احسان پیغمبری نیز موفق شد با رایزنی های فدراسیون یك سهمیه آزاد را در فرم چانگ چوان از آن خود كند.
این تیم به همراه محمدرضا جعفری به عنوان سرپرست و مربی و وانگ مربی چینی بانوان راهی المپیك پكن خواهد شد; اما هنوز مشخص نیست كه آیا در دهكده المپیك مستقر خواهد بود یا خیر.
برنامه دیدارهای ایران .
پنجشنبه 31 مردادماه .
فرشاد عربی در فرم نان چوان ساعت 50 : .6
فرزانه دهقان در وزن 52 ـ كیلوگرم ـ مرحله یك هشتم نهایی ساعت 30 : .11
زهرا كریمی در وزن 60 ـ كیلوگرم ـ مرحله یك چهارم نهایی ساعت 45 : .11
جمعه اول شهریورماه .
احسان پیغمبری در فرم چانگ چوان ساعت .6
فرزانه دهقان در وزن 52 ـ كیلوگرم ـ مرحله یك چهارم نهایی ساعت 30 : .11
حسین اوجاقی در وزن 85 ـ كیلوگرم ـ مرحله یك چهارم نهایی ساعت .13
فرشاد عربی در فرم نن گون ساعت .16
شنبه دوم شهریورماه .
فرزانه دهقان در وزن 52 ـ كلوگرم ـ مرحله نیمه نهایی ساعت 30 : .11
زهرا كریمی در وزن 60 ـ كیلوگرم ـ مرحله نیمه نهایی ساعت 45 : .11
حسین اوجاقی در وزن 85 ـ كیلوگرم ـ مرحله نیمه نهایی ساعت .13
یكشنبه سوم شهریورماه .
فرزانه دهقان در وزن 52 ـ كیلوگرم ـ مرحله نهایی ساعت .6
زهرا كریمی در وزن 60 ـ كیلوگرم ـ مرحله نهایی ساعت 15 : .6
حسین اوجاقی در وزن 85 ـ كیلوگرم ـ مرحله نهایی ساعت .7
به دنبال تیم بسكتبال كه پنجم مردادماه ایران را به مقصد چین ترك كرد تیم های قایقرانی تیروكمان بوكس شنا روز شنبه به چین اعزام شدند . دوچرخه سواری بدمینتون 13 مردادماه راهی پكن شد . جودو 14 مردادماه (امروز) كشتی فرنگی وزنه برداری 16 مردادماه پینگ پنگ دوومیدانی كشتی آزاد و تكواندو 23 مردادماه راهی پكن می شوند .
تیم ووشو ایران روز 28 مرداد راهی پكن می شود و پنج شهریور به تهران باز خواهد گشت .

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 14 مرداد 1387    | توسط: وصال    | طبقه بندی: عمومی،     | نظرات()